De afgelopen jaren is er steeds meer aandacht gekomen voor de mentale gezondheid van atleten, en het blijkt dat mentale gezondheidsproblemen veel voorkomen. Daarnaast komen intimidatie en misbruik voor in alle sporten en over de hele wereld. Helaas bestaat er een kenniskloof in de wetenschappelijke literatuur wat betreft de mentale gezondheid en de ervaringen van intimidatie en misbruik binnen het medische ondersteuningsteam van atleten.
Onderzoekers van de McMaster University hebben samen met collega’s van universiteiten in Duitsland, Canada en Australië een onderzoeksenquête ontwikkeld om de mentale gezondheid te onderzoeken, evenals de omvang en kenmerken van intimidatie en misbruik in de sport. Het doel hiervan is om effectieve preventiestrategieën te ontwikkelen en implementeren.
U als zorgprofessional (arts, fysiotherapeut, massagetherapeut, diëtist, psychiater, psycholoog, chiropractor, sporttherapeut, enz.), die werkt met topsporters, wordt uitgenodigd om een korte (ongeveer 10 minuten durende) online en anonieme enquête in te vullen over uw mentale gezondheid en eventuele negatieve ervaringen in uw werk als zorgverlener binnen de sport.

