InloggenLid worden
InloggenLid worden

Sportarts Linda van den Berg in het AD over belang van veelzijdig bewegen bij kinderen

Geschreven door: Carin Röst

19 mei 2026

Kindersportarts Linda van den Berg was 14 mei in het nieuws in een artikel over het belang van gevarieerd bewegen bij kinderen en jongeren. In het stuk wordt aandacht gevraagd voor de risico’s van eenzijdige sportbelasting en de afname van dagelijkse beweging onder jongeren.

Van den Berg benadrukt dat kinderen in de groei extra kwetsbaar zijn voor overbelasting en blessures. Hoewel veel kinderen nog voldoen aan de beweegrichtlijnen, neemt dit in de puberteit sterk af. Tegelijkertijd kiezen sommige jonge sporters juist al vroeg voor specialisatie in één sport. Volgens Van den Berg is juist variatie essentieel voor een gezonde fysieke ontwikkeling. Verschillende beweegvormen dragen bij aan spier- en botopbouw, motorische ontwikkeling én plezier in bewegen.

Veelzijdig bewegen op jonge leeftijd is belangrijker dan vroegtijdig uitblinken in één specifieke sport. Van den Berg waarschuwt dat eenzijdige belasting niet alleen de kans op blessures vergroot, maar ook kan leiden tot verminderde motivatie en sportuitval op latere leeftijd. Juist breed bewegen, spelen en ontdekken legt volgens hen de basis voor een leven lang gezond sporten en bewegen.

Lees het artikel in het AD (achter een betaalmuur)

Deel dit bericht via:

Vorig bericht

Sportarts Tom Wiggers bij NOS over jonge sporter

Meld je aan voor de nieuwsbrief.

* verplicht veld